تاریخ انتشار : شنبه، 22 دي ماه، 1397
استاندار بوشهر:

نرخ بیکاری کنونی زیبنده شهرستان تنگستان نیست

آباد سبز : عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در دور سوم سفرهای شهرستانی روند اجرایی 9 پروژه عمرانی، تولیدی و اشتغال‌زایی شهرستان تنگستان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش " آباد سبز " عبدالکریم گراونداستاندار بوشهربه منظور  روند اجرایی 9 پروژه عمرانی، تولیدی و اشتغال‌زایی در شهرستان  تنگستان پس از ادای احترام به شهدای والامقام در گلزار شهدای روستای لیلک تنگستان از روند اجرایی سالن ورزشی روستای گرگور بازدید و بر تکمیل این پروژه تاکید کرد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه سالن ورزشی گرگور  تنگستان از محل اعتبارات وزارت نفت اجراء شده است اظهار داشت: برای تکمیل این پروژه 8 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

گراوند با تاکید بر تسریع تکمیل این پروژه خاطر نشان کرد: هیچ پروژه‌ای از محل اعتبارات نفت بدون هماهنگی شورای برنامه ریزی و توسعه و تامین اعتبار کامل آن، آغاز نشود.

پروژه مرکز تکثیر میگوی مند روستای باشی، طرح بوم‌گردی بربو و طرح تولیدی گل‌های مصنوعی روستای بنه‌گز در تنگستان با حضور استاندار بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

نرخ بیکاری درشهرستان تنگستان زیبنده این شهرستان نیست

گراوند استاندار بوشهرهدف از سفرهای شهرستانی را گره‌گشایی از مشکلات مردم دانست و اظهار داشت: سفرهای شهرستانی زمانی با ارزش است که ضمن برطرف شدن مسائل و مشکلات مردم، موانع  و گره مشکلات اقتصادی و اشتغال‌‌زایی برداشته شود.

وی، با تاکید بر رفع مشکلات کارآفرینان و سرمایهگذاران افزود:  هنر ما  در این سفرها باید این باشد که موانع و گره‌های حوزه‌های اقتصادی و تولیدی را برداریم.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به ایده‌های کارآفرینان افزود: ایده‌هایی که در پیچ و خم اداری گم می‌شود هم ایده از بین می‌رود و هم اینکه کارآفرین از سرمایه‌گذاری ناامید می‌شود.

گراوند با بیان اینکه بی توجهی به ایده‌های نو مانع  توسعه و پیشرفت می‌شود گفت:  ایده کارآفرینان و سرمایه‌گذاران نباید در پیچ‌وخم اداری گم شوند چراکه پیچ و خم اداری مانع از توسعه و پیشرفت می‌شود.

وی نرخ بیکاری تنگستان را زیبنده این شهرستان ندانست و تاکید کرد: 18 درصد نرخ بیکاری در تنگستان با این همه ظرفیت اقتصادی، کشاورزی، تولیدی، تجاری و کارآفرینی زیبنده تنگستان نیست  و در این راستا فرماندار باید بر اساس ظرفیتهای شهرستان برنامه‌ریزی کند و زمینه کاهش نرخ بیکاری را فراهم کند.

وی در بازدید از طرح تولیدی در روستای سمل شمالی تنگستان بر بروز رسانی ماشین‌الات این طرح تاکید کرد.

استاندار بوشهر  با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی، تولیدی و اشتغال‌زایی نیمه تمام تنگستان گفت: برای بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام در بخش‌های مختلف عمرانی و اشتغال‌زایی اعتبارات لازم تامین می‌شود.

تنگستان نیاز به توجه بیشتری دارد

عبدالحسن رفیعی‌پور فرماندار تنگستان نیز در این نشست اظهار داشت: تنگستان دین خود را در مبارزه با استعمار انگلیس و دفاع از کشور به رهبری رئیسعلی دلواری، زائر خضرخان اهرمی، احمدخان و باقر خان تنگستانی به کشور ادا کرده و نیاز به توجه بیشتر دارد.

وی افزود: تنگستان دارای ظرفیت و پتانسیل‌های بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف است که می‌توان به شیلات و کشاورزی با داشتن ۸۰۰ هزار اصله نخل، سواحل بسیار زیبا و بکر برای توسعه گردشگری، وجود بنادر و اسکله های متعدد تجاری و صیادی، مناطق بسیار بکر و زیبا چون خائیز و مکان‌های تاریخی مانند موزه رئیسعلی دلواری و قلعه کلات زائر خضرخان اهرمی اشاره کرد.

فرماندار تنگستان تکمیل راه های ارتباطی بوشهر - دیر، اهرم - برازجان، اهرم - فراشبند، تکمیل سد خائیز و باهوش، استخر سرپوشیده اهرم، احداث آب شیرین کن دلوار، تکمیل بیمارستان اهرم، رفع تنگناهای ملوانی، توسعه اسکله‌ها، بازنگری در طرح جامعه شهر اهرم و دلوار، احداث و نوسازی ۳۰ مدرسه تخریبی و نگاه ویژه به عمران شهری و روستایی را از مطالبات اصلی مردم تنگستان عنوان و خواستار توجه و تسریع در اجرا، تکمیل و بهره برداری از این پروژه‌ها شد.

رفیعی پور تصریح کرد: در مدت زمان حضور بنده در شهرستان تنگستان، یک معاون رئیس جمهور، هفت سفر استاندار، یک سفر وزیر، پنج حضور معاون وزیر، ۱۰ سفر معاونین استاندار و ۴۷ سفر مدیران کل استان به شهرستان صورت گرفته که در این سفرها برخی از مسائل و مشکلات شهرستان تنگستان رفع شده و در پایان از نگاه ویژه استاندار بوشهر و همراهی های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه و مدیران شهرستانی و شوراهای اسلامی تشکر و قدردانی بعمل می آید. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز