تاریخ انتشار : پنجشنبه، 13 دي ماه، 1397

نرخ دلار در بازار آزاد چقدر است؟

ارزان شدن دلار در روز‌های گذشته منجر شد تا سوال "نرخ چند است؟! " در افکار عمومی تداعی شود، هرچند این نرخ با روند آهسته‌ای رو به کاهش است.

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز" به نقل از سرویس اقتصادی جام نیوز، بازار آزاد با رسیدن به ساعات ثبت نرخ معاملات، مجددا به کاهش نرخ دلار و یورو منجر شد.

 

ارزان شدن دلار در روز‌های گذشته منجر شد تا سوال "نرخ چند است؟!" در افکار عمومی تداعی شود؛ خوشبختانه این نرخ با روند آهسته‌ای رو به کاهش است.

 

به طوری که هر دلار در بازار آزاد با قیمت ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان خرید و ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید و از طرفی یورو هم با نرخ ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان خرید و ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان به فروش رسید.بانک‌های عامل فروش ارز مسافرتی هر اسکناس یورو را با نرخ ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان خرید و فروش می‌کنند.

 

نرخ فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها روزانه از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها دستور می‌شود.کارشناسان معتقدند خرید و فروش در این بازار بر مبنای عرضه و تقاضا صورت می‌پذیرد و همین امر به جا به جایی نرخ‌ها در طول روز موثر است.


یکی از صرافان مجاز در بازار ارز اظهار کرد: کاهش اندک اندک نرخ اسعار در بازار، به روند معاملات لطمه وارد نمی‌کند؛ قطعا معاملات بر پایه قوانین مصوب بانک مرکزی است. به نوشته باشگاه، وی گفت: روز‌های گذشته، خبری مبنی بر امتناع خرید و فروش در صرافی‌ها به گوشمان رسید که صحت نداشت، صرافان به افرادی ارز می‌فروشند که سیم‌کارت به نام داشته باشند و پیامک خرید از صرافی به آنها ارسال شود.

110

 شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز