تاریخ انتشار : دوشنبه، 3 دي ماه، 1397
فرماندار تنگستان:

تعلل در انتقال محل دفن پسماند اهرم قابل قبول نیست/ توجیه دستگاه ها را نمی پذیرم

آباد سبز : فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه کُندی و تعلل در انتقال محل دفن پسماند این شهر به مکان جدید قابل قبول نیست و باید این امر تسریع یابد گفت: محل دفن پسماند این شهر در حاشیه شهر اهرم، چهره نامطلوبی از نظر گردشگری و زیست محیطی ایجاد کرده است...

به گزارش " آباد سبز " عبدالحسن رفیعی پور امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان تنگستان اظهار داشت: ارتقاء وضعیت بهداشتی نیازمند نهادینه کردن فرهنگ بهداشت و سلامت محیط در بین جامعه است و ارتقای سطح بهداشت عمومی در شهرها و روستاهای تابعه از مهمترین اهداف شورای سلامت و امنیت غذایی است و آموزش صحیح فرهنگ غذایی به عنوان یک اولویت اصلی می توان از میزان ابتلا به برخی از بیماریها جلوگیری کرد.


فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه کُندی و تعلل در انتقال محل دفن پسماند این شهر به مکان جدید قابل قبول نیست و باید این امر تسریع یابد افزود: محل دفن پسماند این شهر در حاشیه شهر اهرم، چهره نامطلوبی از نظر گردشگری و زیست محیطی ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه انتقال محل دفن پسماند این شهر از چند سال گذشته در دستور کار مسئولان قرار دارد و تاکنون عملیاتی نشده، تصریح کرد: مکان جدید در مسیر جاده ارتباطی اهرم _ کلمه توسط کارشناسان مربوطه و با رعایت موارد قانونی و زیست محیطی مورد بررسی و در کارگروه  مدیریت پسماند شهرستانی و استانی تایید و در کمترین زمان  انتقال محل پسماند به مکان جدید انجام شود. 


رفیعی پور تاکید کرد: هیچ توجیهی از سوی هیچ دستگاهی در این باره قابل قبول نیست و باید محل دفن پسماند در اسرع وقت به محل جدید انتقال یابد.
فرماندار تنگستان گفت: عرضه دخانیات و قلیان در محیط‌های عمومی از قبیل سفره‌خانه‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌هاو بوستان‌ها  منجر به خطر افتادن سلامت مردم می‌شود زیرا بیشترین مراجعه‌کنندگان به این مکان‌ها، نوجوانان و جوانان هستند.
رفیعی پور عنوان کرد: دستگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط با موضوع دخانیات و قلیان، اقدامات خود را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهند و موجب پاکسازی محیط‌های شهری شوند. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز