تاریخ انتشار : پنجشنبه، 15 آذر ماه، 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت :

انجام تست ایدز کاملاً رایگان و محرمانه است

به گزارش " آباد سبز " سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: تشخیص بیماری ایدز توسط تست کاملاً رایگان انجام‌شده و افراد اطمینان داشته باشند که در نهایت رازداری انجام خواهد شد.

مهندس عادل مقدس افزود: ایدز دیگر یک بیماری غیرقابل درمان نبوده و درمان این بیماری به‌قدری پیشرفت کرده که بیماران در مرحله پیشرفته بیماری نیز می‌توانند تحت درمان قرارگرفته و زندگی عادی داشته باشند.

سایت خبری تحلیلی آباد سبز

وی تصریح کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت در زمان ۲۰ دقیقه با انجام یک تست ساده از وجود بیماری خودآگاه شوند.

مهندس مقدس ادامه داد: در فرآیند آزمایش اگر فرد سالم باشد که نتیجه قطعی است اما اگر بدن واکنش نشان داده باشد فرد برای آزمایش تکمیلی به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ارجاع داده‌شده تا مجدداً آزمایش استاندارد و دقیق‌تری برای وی انجام شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: موضوعی که مردم باید از آن مطلع شوند این است که HIV یک عفونت ویروسی مزمن است و در صورت تشخیص، با شروع درمان و رعایت اصول بهداشتی به‌تدریج میزان عفونت‌زایی آن کم و بعد از مدتی قطع‌شده و فرد می‌تواند مانند سایر افراد زندگی عادی داشته باشد.

وی بیان داشت: مسئله نگران‌کننده در رابطه با افرادی است که از آلوده شدن خود به ویروس بی‌اطلاع هستند زیرا این وضعیت نه‌تنها موجب پیشرفت ویروس در بدن و بروز بیماری در فرد شده بلکه احتمال انتقال این ویروس به دیگران را نیز افزایش می‌دهد.

سایت خبری تحلیلی آباد سبز 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز