تاریخ انتشار : دوشنبه، 5 آذر ماه، 1397
رئیس پلیس فتا استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه:

کلاهبرداری در فضای مجازی و برداشت اینترنتی غیرمجاز از بیشترین جرایم سایبری هستند

آباد سبز : رئیس پلیس فتا استان بوشهر در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: در هشت ماهه سال جاری شاهد وقوع انواع جرایم سایبری در سطح استان بوده ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 54 درصد افزایش وقوع داشته و بیش از 97 درصد جرایم سایبری به وقوع پیوسته -جاری و معوق- کشف گردیده اند.سرهنگ مهدی قاسمی...

به گزارش " آباد سبز " رئیس پلیس فتا استان بوشهر در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: در هشت ماهه سال جاری شاهد وقوع انواع جرایم سایبری در سطح استان بوده ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 54 درصد افزایش وقوع داشته و بیش از 97 درصد جرایم سایبری به وقوع پیوسته -جاری و معوق- کشف گردیده اند.


نتیجه تصویری برای رئیس پلیس فتا استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه


به گزارش خبرنگار "اتحاد خبر"، سرهنگ مهدی قاسمی افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 56 درصد افزایش کشف داشته ایم. در همین راستا مجرمینی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی گردیده اند که از این تعداد 77 درصد مرد و 23 درصد زن بوده اند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر عنوان داشت: بیشترین جرایم سایبری در این مدت کلاهبرداری در فضای مجازی که 32/31 درصد و برداشت اینترنتی غیرمجاز که 24/29 درصد از مجموع جرایم سایبری را به خود اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد: تعدادی از وقوعات جرایم سایبری، متاسفانه با سهل انگاری و عدم توجه کاربرانی که از شبکه های اجتماعی موبایلی به وقوع پیوسته و در صورت توجه این افراد به آموزش های ارائه شده پلیس فتا از طریق رسانه های جمعی، درصد بالایی از این جرایم منتفی خواهد گردید.
 
رئیس پلیس فتا استان بوشهر در ادامه افزود: آخرین موضوعی که در سطح کشور مطرح گردیده، مربوط به بسته های حمایتی است که دولت اعلام کرده و توسط یک لینک اینترنتی، آدرس سایت و یا شماره سامانه پیامکی اطلاعات بانکی و هویت شما را گرفته و سپس مورد سوءاستفاده قرار می دهند.

قاسمی ادامه داد: در واقع مشمولیت یا عدم مشمولیت فرد جهت استفاده از بسته های حمایتی را دست مایه کلاهبرداری قرار می دهند.

این مقام انتظامی خاطرنشان ساخت: توصیه ما به مردم این است که در خریدهای اینترنتی از کارت هدیه و یا کارت هایی که موجودی کمی دارند استفاده نمایند و همچنین سقف برداشت ها تعریف شده باشد.

به گزارش اتحاد خبر،رئیس پلیس فتا استان بوشهر تاکید کرد: در خصوص شرکت های بازاریابی شبکه ای که معمولا دارای مجوز هستند، و گاها نوع فعالیتی که دارند با زمینه فعالیت شرکت تضاد دارد، یا کالایی رد و بدل نمی شود و مورد دیگر اینکه قیمت عرضه شده با قیمت اصلی کالا همخوانی ندارد. همچنین ممکن است در پوشش شرکت ها تخلفاتی انجام شود که اگر این تخلفات احراز شود پیگیری خواهد گردید. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز