تاریخ انتشار : چهارشنبه، 16 آبان ماه، 1397

آیین قرائت زیارت پیامبر اعظم(ص) در دیر برگزار شد

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز" به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دیر،  آیین قرائت زیارت  پیامبر اعظم (ص) از بعید صبح امروز و در سالروز ارتحال  ایشان در دیر برگزار شد. حجت الاسلام سیدعلی حسینی در  این آیین با بیان اینکه پدران روحانی و معنوی حق بزرگی بر گردن ما دارند، اظهار داشت: مسئله دستگیری و هدایت انسان به راه راست از تأمین غذای جسم مهمتر است. امام جمعه دیر افزود: اگر در دوران قبل از اسلام شاهد زنده به گور کردن دختران بودیم امروز نیز به جاهیت مدرن و زرورق پیچیده و سقط جنین و نسل کشی مسلمانان میانمار و کودکان یمنی جلوی چشم مجامع بین المللی مواجه ایم.
وی با تأکید بر لزوم بازگشت به آموزه های پیامبر اسلام و الگو قرار دادن شخصیت ایشان در زندگی، بیان کرد:  غیرت ناموسی سخاوت، حسن خلق، صداقت و شجاعت را در خود تقویت کنیم.
وی گفت: حضرت محمد(ص) طبیب دوار و سیار بود و خود در کوچه و بازار حاضر می شود و مردم را هدایت و راهنمایی می کرد.
حسینی با بیان اینکه اهلبیت و قرآن مکمل یکدیگر هستند، ادامه داد: آنچه در قرآن آمده کلیات است و جزئیات آن را پیامبر و ائمه تبیین می کنند.
وی با اعلام اینکه حضرت محمد(ص) پیامبر رحمت بود عنوان کرد: پیامبر همانگونه که حکومتی براساس وحدت واخوت و محبت تشکیل داد، در مقابل ناهنجاری های اجتماعی و مسائلی که به حکومت اسلامی ضربه می زد هم محکم برخورد می کرد.
امام جمعه دیر خاطرنشان کرد: امروز که پیامبر در بین ما نیست با  از طریق زبانی، مالی و جانی می توانیم ایشان را یاری کنیم.
وی با بیان اینکه اگر سبک زندگی نبوی در جامعه حاکم شود بسیاری از مشکلات برطرف می شود، افزود: مسئولین باید با مردم صادق باشند و اگر وعده ای می دهند آن را عملیاتی کنند و اگر محقق نشد لااقل دلایل آن را به مردم بگویند.
حسینی با اشاره به اینکه امروز به استقامت پیامبر اعظم(ص) نیاز داریم، تأکید کرد: همانگونه که حضرت محمد(ص) در شعب ابی طالب در مقابل محاصره دشمن ایستادگی کرد ما نیز در در مقابل تحریم های دشمنان باید مقاومت کنیم.
وی تصریح کرد: دشمنان چهل سال است که به دنبال نابودی نظام اسلامی هستند اما این بار نیز دسیسه هایشان راه به جایی نمی برد و اگر مشکلاتی احیانا برای ما پیش آید به خاطر اهداف والایمان آنها را تحمل می کنیم.
انتهای پیام/

 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
 آماده باش شرکت آب منطقه ای بوشهر  [ شنبه، 23 بهمن ماه، 1395 ]
 دو زن در استخر خانگی در تهران غرق شدند  [ سه شنبه، 19 مرداد ماه، 1395 ]
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز