تاریخ انتشار : يكشنبه، 6 آبان ماه، 1397

مفقود شدن سرنشین قایق صیادی در آبهای دلوار /جستجو برای جوان غرق شده ادامه دارد

به گزارش " آباد سبز " سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات سرنشینان یک شناور در نزدیکی جزیره خارگ خبرداد و اظهار داشت:  این شناور با نام «سیاوش 3»، با هشت ملوان ازکشور کویت به سمت بوشهر در حرکت بود که صبح امروز در نزدیکی جزیره خارگ به گل زد و متوقف شد.

سیاوش ارجمندزاده در ادامه بیان داشت : با توجه به اعلام اضطرار شناور مذکور راس ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح  مبنی بر اینکه به گل زدند و با توجه به امکان غرق شدن شناور نیاز به امداد و نجات دارند، بلافاصله نیرو‌های پایگاه جستجو  و نجات دریایی خارگ با شناور ناجی 20، برای کمک به این شناور اعزام شدند و هر هشت سرنشین آن را ساعت ۶:۳۰ دقیقه نجات دادند.

وی با اشاره به اینکه بعداز نجات سرنشینان آنها را به مرکز اسکان جستجوی دریایی کشور در جزیره خارگ انتقال و اسکان دادند اظهار داشت: این مرکز نخستین و تنها مرکز اسکان جستجو و نجات دریایی کشور است که با توجه به موقعیت جزیره خارگ در این محل تدارک دیده شده است. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در بخشی دیگر از اقدامات جستجو دریایی امروز، عملیات امداد و نجات موتور لنج باری که از دوبی به سوی بندر ریگ در حال حرکت بود در نزدیکی بندر دیر دچار اضطرار گردید که این شناور به همراه شش خدمه آن از خطر غرق شدن، نجات یافت.

وی بیان داشت: با اقدام به موقع شناور عملیاتی ناجی ۲ عملیات امداد و نجات موتور لنج باری و شش خدمه آن از خطر غرق شدن، با موفقیت انجام شد.

ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در پی اعلام اضطرار شناور یاد شده  به مرکز جستجو و نجات دریایی دیر مبنی بر آبگرفتگی، هماهنگی لازم  بعمل آمد و ناجی ۲  به منطقه اعزام گردید.

ارجمند زاده افزود: پس از رسیدن ناجی ۲ به موقعیت، علاوه بر نجات خدمه، به جهت نجات شناور از غرق شدن، پمپ تخلیه آب را به موتورلنج مضطر تحویل داده شد و پس از اطمینان از کنترل آبگرفتگی، شناور و سرنشینان را به اسکله بندر دیر همراهی نمود. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تاکید کرد: به کلیه دریانوردان عزیز توصیه می‌شود ضمن بررسی وضعیت اماده به کاری تجهیزات ایمنی روی شناورهای خود، به گزارش های هواشناسی خصوصا در این ایام و پیش بینی های مرتبط اداره کل هواشناسی استان توجه کنند و در شرایط جوی نامساعد از ترددهای دریایی غیرضروری به‌ویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی اجتناب نمایند.

وی با اشاره به  مفقود شدن قایق صیادی در آبهای خلیج فارس در منطقه بوالخیر تنگستان اظهار داشت: در پی ناپایداری جوی به پایگاه جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر از مفقود شدن یک قایق صیادی در آبهای خلیج فارس منطقه بوالخیر تنگستان خبر داده  شد.

این مسئول، از اعزام شناور ناجی 18 برای نجات سرنشینان این شناور خبر داد و افزود: با اعلام امداد رسانی، شناور ناجی امداد رسان 18، برای یافتن این شناور و سرنشینان به منطقه مورد نظر اعزام شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود:  با تلاش امدادگران قایق 5 مایلی بندر بوالخیر یافت شد و دو نفر از سرنشینان نجات یافتند.

ارجمندزاده با اشاره به اینکه یک نفر از سرنشینان قایق یاد شده مفقود است تصریح کرد: شناور ناجی امدادگر 18  دو نفر از سرنشینان این قایق را به بندر عامری منتقل کرد و ادامه عملیات برای یافتن یک نفر مفقودی دیگر با اعزام  شناور امدادی ناجی 9  از بوشهر ادامه دارد. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز