تاریخ انتشار : جمعه، 4 آبان ماه، 1397
امام جمعه دیر:

نمایندگان استان بجای تفاهم و همدلی علیه یکدیگر رجز خوانی می کنند

آباد سبز : امام جمعه بندر دیر با اشاره به اینکه عده‌ای بازی‌های مجلس ششم را تکرار می کنند، بیان داشت: متأسفانه این روزها در مجلس شورای اسلامی بجای رسیدگی به حل مشکلات معیشتی مردم برخی کارهای حاشیه ای مانند طرح استثناء کردن شهردار تهران از قانون بازنشستگی و استانی کردن انتخابات دنبال می شود که دردی از مسائل اقتصادی مردم حل نمی کند...

به گزارش " آباد سبز " حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با بیان اینکه حداکثر بهره برداری از پیاده روی اربعین حسینی داشته باشیم،اظهار داشت: این حماسه بزرگ نمایش دلدادگی عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) یه اهلبیت، عامل معرفی شیعه و خنثی کننده توطئه های دشمنان و بستری برای عینیت بخشیدن به فرهنگ عاشورایی است.

وی با اعلام اینکه پیاده روی اربعین عامل وحدت نه تنها شیعه و سنی بلکه تمام ادیان الهی است، ادامه داد: فعالیت های فرهنگی و بیان اعتقادات و اهداف امام حسین(ع) در این نمایش بزرگ قدرت نرم جهان اسلام و شیعه باید در اولویت قرار گیرد و مسئولین نیز در بحث حل مشکلات تهیه ارز و برگشت زائران اهتمام ویژه داشته باشند.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به اینکه عده‌ای بازی‌های مجلس ششم را تکرار می کنند، بیان داشت: متأسفانه این روزها در مجلس شورای اسلامی بجای رسیدگی به حل مشکلات معیشتی مردم برخی کارهای حاشیه ای مانند طرح استثناء کردن شهردار تهران از قانون بازنشستگی و استانی کردن انتخابات دنبال می شود که دردی از مسائل اقتصادی مردم حل نمی کند.

وی با بیان اینکه نمایندگان به فکر حل مشکلات مردم باشند،خاطرنشان کرد: نمایندگان استان ما هم بجای اینکه با تفاهم و همدلی مشکلات مردم را حل کنند علیه یکدیگر رجز خوانی می کنند؛ نماینده منطقه ما ونماینده دشتی و تنگستان علیه همدیگر رجز می خوانند و یکدیگر را محکوم می کنند این واقعا چه دردی از مردم ما دوا می کند؛ چهارتا نماینده اگر با هم باشند خیلی می توانند تأثیر گذار باشند.

حسینی با اشاره به لزوم شفاف سازی و جواب درست دادن به مردم تأکید کرد: تعدادی از مردم شهر دوراهک قریب به ۱۳ یا ۱۴ سال قبل زمینی به آنها واگذار شده که الان کنار اتوبان واقع شده و درحالی که مردم کنگان و بنک که همین وضعیت داشته اند قبلا حل شده فقط مشکل این بندگان خدا حل نمی شود ؛ به استانداری و فرمانداری وما مراجعه کرده اند مسئله شان برطرف نشده و کار به جایی رسیده که در فضای مجازی خطاب به مسئولین مطلب نوشته اند، چرا جواب درستی به این مردم داده نمی شود.

وی یاد آور شد: وضعیت این روزهای بازار و گرانی‌های افسارگسیخته و عدم نظارت دقیق مسئولان و رحم نکردن مردم به یکدیگر مشکلات عدیده ای ایجاد کرده است.

خطیب جمعه دیر گفت: با بیداری و حضور پرشور مردم در صحنه و هدایت‌های مقام معظم رهبری و تلاش مسئولان امسال ۱۳ آبان را به شکستی بزرگ علیه آمریکایی ها تبدیل می‌کنیم.

وی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه افزود: خانواده‌ها علاوه بر غذای جسم به غذای روح فرزندان خود توجه کنند و آنها را کتابخوان تربیت کنند و مسئولین نیز کتاب ارزان و مفید در اختیار جامعه قرار دهند. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز