تاریخ انتشار : چهارشنبه، 24 مرداد ماه، 1397

تور عکاسی درکلوت های مند دشتی برگزار شد

آباد سبز : مسئول انجمن سینمای جوانان دشتی گفت: در این تور عکاسی 30نفر از عکاسان این انجمن و انجمن های عکاسان شهرستان های تنگستان و دیر و اعضای گروه عکاسان آزاد بوشهر شرکت داشتند.

به گزارش " آباد سبز " سید کریم موسوی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بارش شهابی یک پیش آمد آسمانی در آسمان شب است که در هنگام عبور سیاره زمین در پیمودن مسیر مدار خود از میان توده‌ای از ذرات در فضا که شهاب واره خوانده می‌ شوند رخ می ‌دهد.


وی بیان کرد: دراین رویداد تعداد زیادی شهاب ‌واره در جو زمین می ‌سوزند و هر بارش شهابی در ناحیه مشخصی از آسمان اتفاق می ‌افتد که بعنوان کانون بارش گفته می‌ شود.


موسوی اظهار داشت: جهت حرکت شهاب‌ ها متفاوت است ولی امتداد مسیر آن‌ ها به کانون بارش آن رویداد منتهی می‌ شود و به دلیل دورنمای سه بعدی، به نظر می ‌رسد تمام شهاب ‌هایی که از یک راستا می ‌آیند، از یک نقطه گسیل می‌ شوند.


موسوی اضافه کرد: برساوشی ها در ماه اوت و جوزایی ها در دسامبر از جمله بارش‌ های شهابی هستند و بارش شهابی در کنار کلوت های مند از نوع برساوشی هاست.


وی یادآور شد: به طور میانگین، در هر ساعت می‌ توان چند شهاب پراکنده را دید و در یک بارش شهابی شدید، چند 10 شهاب در دقیقه قابل دیدن است.


کلوت های مند در مجاورت روستای چاوشی شهرستان دشتی در فاصله 70 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

 

سایت خبری تحلیلی آباد سبز 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز