تاریخ انتشار : دوشنبه، 24 ارديبهشت ماه، 1397
معاون امور عمرانی فرمانداری تنگستان:

وضعیت سگ های ولگرد در شهرستان تنگستان ساماندهی می شود + تصاویر

آباد سبز : معاون امور عمرانی فرماندار تنگستان گفت : وضعیت سگ های ولگرد در شهرستان تنگستان به کمک شبکه بهداشت و درمان شهرستان ساماندهی می شود...

به گزارش " آباد سبز " مهندس پرویز شعبانی ، معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان تنگستان در نشست شورای سلامت این شهرستان گفت: با توجه به مشکلاتی که وجود سگ های ولگرد در شهرستان ایجاد کرده است؛ وضعیت آنها ساماندهی می شود.

 

 معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان تنگستان افزود: ساماندهی وضعیت سگ های ولگرد یک امر بین بخشی بوده و برای تحقق آن نیازمند همکاری نهادهای دولتی به ویژه شبکه بهداشت و درمان،محیط زیست،شهرداری ها و غیره است. 

 

مهندس شعبانی خاطر نشان کرد: شهرداری های شهرستان با همکاری نهاد منابع طبیعی زمین مناسب برای فنس کشی و نگهداری سگ ها را شناسایی کرده، در مراحل بعد نهادهایی مانند شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی وغیره در این امر مشارکت خواهند کرد؛ ضمن اینکه فرمانداری شهرستان در تمام مراحل برای تحقق این امر حمایت و پشتیبانی می نماید. 

 

مهندس عادل مقدس، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ضمن اعلام آمادگی این شبکه جهت همکاری برای تحقق این امر افزود: در سال گذشته تعداد 76 مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان بوده که 90درصد از این موارد مربوط به سگ ها بوده است.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تاکید کرد: هزینه پیشگیری و درمان هر مورد حیوان گزیدگی بین 8 الی 10 میلیون ریال از قبیل واکسیناسیون و سایر اقدامات مربوط است. - مهندس مقدس اظهار داشت: علاوه بر هزینه درمانی که برای افراد آسیب دیده صرف می شود، صدمات جسمی و روحی وارد شده نیز قابل توجه است.

 

شایان ذکر است نشست شورای سلامت با حضور معاون عمرانی فرماندار، بخشدار بخش مرکزی، شهردارها، اعضای شورا و مدیران نهاد های شهرستان تنگستان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

  


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز