تاریخ انتشار : جمعه، 21 ارديبهشت ماه، 1397

فايده برجام، ابطال نظريه تعامل با كدخدا بود

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز" به نقل از  خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام موجب بی‌آبرویی و بی‌اعتباری  این کشور در دنیا شد و نشان داد دشمنان تابلودار نظام اسلامى به هیچ‌وجه قابل اعتماد نیستند.

وی افزود: اروپائی ها این را هم بدانند که از نظر جمهوری اسلامی برجام هیچ‌گونه مکمل و متممّى ندارد و جمهورى اسلامى درباره نفوذ منطقه‌اى و ابزارهاى دفاعى و موشکى و تاسیسات نظامی خود به‌هیچ‌وجه با بیگانه وارد مذاکره نخواهد شد و این خط قرمز نظام اسلامی است. امام جمعه دلوار تصریح کرد: همه ما هشدارها و نصیحت های مشفقانه  مقام معظم رهبری در طول مذاکرات و هشدار مبنی بر عهدشکن بودن و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را فراموش نکرده ایم
 
زاهددوست بیان کرد: امروز عهدشکنی آمریکا نشان داد که آن هشدارها و بیانات مقام معظم رهبری حکیمانه، سنجیده و مدبرانه بوده و شناختی که ایشان بر اساس آموزه ها و تعلیم دین و قرآن از دشمن دارند و درک عمیقی که از اوضاع جهان دارند را دیگران برخوردار نیستند. وی با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌اى برجام عنوان کرد: بزرگ‌ترین و شاید تنها فایده برجام، اثبات قابل اعتمادنبودن آمریکا و ابطال نظریه تعامل با کدخدا بود و اگر امروز هم  افرادى به این فهم رسیده باشند که اعتماد به آمریکا اشتباه بود و آمریکا قابل اعتماد نیست جاى تبریک و خوشحالی دارد. امام جمعه دلوار ادامه داد: خروج آمریکا از برجام موجب بی‌آبرویی و بی‌اعتباری آمریکایی‌ها در دنیا شد و نشان داد، دشمنان تابلودار نظام اسلامى به هیچ‌وجه قابل اعتماد نیستند،همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند نباید فریب لبخند طرف مقابل را بخوریم، 

 وی بیان کرد: آمریکا از برجام خارج شد اما در شرایطی این اتفاق افتاد که برابر معاهده برجام مسیر پرشتاب هسته‌ای کشور کند و متوقف شد و ده‌ها امتیاز نقد دیگر هم از ما گرفت. زاهددوست اظهار داشت: ما به همه تعهدات خودمان پایبند شدیم و عمل کردیم اما آمریکا حتی قدمی برای عمل به تعهدات خود برنداشت و حتی در این مدت ده‌ها تحریم جدید هم به بهانه‌های واهی به تحریم‌ها افزود. امام جمعه دلوار بیان کرد: آمریکا تا توانست شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید و بعد هم تفاله‌ها و پوسته آن‌ را به دور انداخت. وی بیان کرد: امروز آرامش‌بخشى به فضاى عمومى جامعه یک نیاز اساسى است و جناح های سیاسی نباید به بهانه نقض برجام به جان یکدیگر بیفتند و با هم تسویه حساب سیاسی کنند..

زاهددوست گفت: مسؤولان کشور پیش‌بینى‌هاى لازم را براى مقابله با تبعات احتمالی خروج آمریکا از برجام در حوزه‌هاى مختلف کرده‌اند و کشور از این جهت به لطف الهی با مشکلى مواجه نخواهد شد.

امام جمعه دلوار ادامه داد: جمهورى اسلامى ایران به لطف الهی امروز در اوج اقتدار و عزت قرار دارد اما در مقابل آمریکا با چالش‌ها و مشکلات بزرگی در داخل و خارج روبروست و با آن مشکلات دست و پنجه نرم مى‌کند که ا باید از موضع قاطعیت و اقتدار با دشمن بخصوص استکبار جهانی سخن گفت. 
 
وی بیان کرد: دشمن تلاش دارد با دروغ و تهدیدهاى دروغین خود، جنگ‌هراسى را در میان مردم ترویج کند و اینگونه القاء کند که  خروج آمریکا از برجام  به‌معناى بسترسازى براى جنگ و برخورد نظامى است، اما همه می دانند که آمریکایى‌ها  از برخورد سخت و نظامی با جمهورى اسلامى سخت عاجز و ناتوان هستند و خیلی کوچکتر از این صحبت‌ها هستند.

زاهددوست یادآور شد: آنها می‌خواهند با اعمال تحریم‌هاى شدیدتر و تضعیف اقتصاد کشور و فشار اقتصادی به مردم، به اهداف خود برسند که به حول و قوه الهى، در این راه هم ملت ایران دشمن را ناکام خواهد گذاشت و به لطف الهی از این چالش سرنوشت‌ساز نیز ملت ما با سربلندی عبور خواهد کرد. وی گفت: به تعبیر مقام معظم رهبرى، مقامات قبلى آمریکا که مى‌خواستند جمهورى اسلامى ایران را نابود سازند، مردند و استخوان‌هایشان پوسید اما نظام اسلامى ایران هم‌چنان پابرجاست، این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور مى‌شود و جمهورى اسلامى هم‌چنان  با صلابت و اقتدار ایستاده خواهد بود.

امام جمعه دلوار گفت: یکى از راهکارهای غرب برای مقابله و براندازى نظام اسلامی، تضعیف بنیه نظامى و دفاعى کشور است. زاهددوست اظهار داشت: این که در اثناء برجام بحث مذاکره درباره موشک‌هاى ایران و یا بازرسى از مراکز نظامى و مسئله عدم حضور ایران در منطقه مطرح می‌کنند همه این مباحث و طرح‌ها با هدف از بین‌بردن توان دفاعى کشور صورت مى‌گیرد.
  وی ادامه داد: آنها می‌خواهند همان نسخه‌اى که براى کشورهایى چون لیبى و عراق پیچیدند، برای ایران اسلامی هم بپیچند و با طرح مذاکره درباره موشک‌ها و مراکز نظامی، به خیال خودشان ایران را خلع سلاح کنند تا بعد بتوانند با خیال آسوده حمله نظامى به کشورمان را طراحى و تدارک ببینند. امام جمعه دلوار یادآور شد: خلع سلاح نظامى یک کشور به منزله خلع اقتدار آن کشور است و در دنیاى امروز، آن کشورى مى‌تواند سایه جنگ را از سر مردم و جامعه خود بر دارد که از لحاظ نظامی در بالاترین سطح توان و آمادگی باشد.
 
وی افزود: امروز عهدشکنی آمریکا نشان داد که آن هشدارها و بیانات مقام معظم رهبری حکیمانه، سنجیده و مدبرانه بوده و شناختی که ایشان بر اساس آموزه‌ها و تعلیم دین و قرآن از دشمن دارند و درک عمیقی که از اوضاع جهان دارند را دیگران برخوردار نیستند.
انتهای پیام/40/3347

 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز