تاریخ انتشار : چهارشنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1397
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تنگستان :

ماه مبارک رمضان بهار قرآن کریم و بهار دلهای مومنانه است + عکس

به گزارش " آباد سبز " رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تنگستان درباره برنامه های این اداره در ماه مبارک رمضان و تعطیلات تابستانی سخن گفتند.

وی در پاسخ به سوال « با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان را در پیش داریم، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تنگستان چه برنامه هایی برای آن پیش بینی کرده است و چه کارهایی قرار هست صورت گیرد» گفت: بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین . شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن. ماه مبارک رمضان بهار قرآن کریم و بهار دلهای مومنانه است. در این ماه آمادگی دلها برای پذیرش معارف اهل بیت و گرایش به سوی خدا افزایش می یابد و فرصت مغتنمی برای تبلیغ دین فراهم می شود. بر همین اساس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تنگستان در راستای ساماندهی امر تبلیغ همچون سالهای گذشته نسبت به اعزام مبلغ به مساجد و محل های برگزاری محافل قرآنی اقدام نموده است. همچنین همایش طلایه داران تبلیغ به منظور جهت دهی تبلیغ معارف توسط مبلغین و مبلغات مطابق با نیازهای روز در هفته آخر ماه شعبان برگزار خواهد شد.

«امسال که ماه مبارک رمضان مقارن است با شروع تعطیلات تابستانه، آیا این موضوع هم در برنامه ها لحاظ شده است؟»

فرصت طلائی اوقات فراغت تابستان می توانند برای دانش آموزان، فصل یادگیری قرآن کریم باشد. در شهرستان تنگستان بیش از 40 خانه و موسسه قرآنی زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی، هر ساله دوره های آموزشی عمومی و تخصصی قرآن کریم را برگزار می کنند که تقارن این ایام با ماه بهار قرآن، انگیزه بیشتری برای فعالیت های قرآنی ایجاد می کند.

«چه برنامه های قرآنی برای ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است؟»

تشکل های قرآنی همچون سالهای گذشته در ایام ماه مبارک رمضان محافل و کرسی های تلاوت برگزار خواهند کرد.

«چه آسیبهایی در فعالیت های فرهنگی در ماه مبارک رمضان وجود دارد؟»

ضعف هیئت امنای برخی از مساجد در جذب جوانان و اجرای برنامه های فرهنگی باعث کم فروغ شدن محافل و مجالس در آن مساجد شده است. همچنین برخی محافل به بهانه اینکه ماه مبارک رمضان، ماه قرآن است از برگزاری منابر وعظ اجتناب می کنند، غافل از اینکه مومن در این ماه به وعظ محتاج تر است.

«نقاط قوت فعالیت های فرهنگی در ماه مبارک رمضان چیست؟»

در بعضی از مساجد با همت ائمه محترم جمعه و روحانیون و مبلغین، جلسات تفسیر، پاسخگوئی به شبهات و بیان مسائل روز برگزار می شود که با استقبال چشمگیر جوانان همراه است و جای بسی امیدواری است.

  


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز