تاریخ انتشار : سه شنبه، 18 ارديبهشت ماه، 1397
مدیرعامل هلال احمر بوشهر:

تیم‌های واکنش سریع در همه شهرستان‌های استان بوشهر مستقر می‌شود

آباد سبز : مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از افتتاح شش پروژه عمرانی هلال احمر در استان بوشهر خبر داد و گفت: تیم‌های واکنش سریع در همه شهرستان‌های استان بوشهر مستقر می‌شود...

به گزارش " آباد سبز " حسین درویشی اظهار داشت: در نوروز امسال ۳۱ پایگاه هلال احمر در نقاط مختلف استان بوشهر برپا شد و تلاش کردیم تا سفری ایمن و کم‌حادثه را برای مردم مهیا کنیم و این موضوع محقق شد.

وی تعداد حوادث جاده‌ای را که هلال احمر حضور پیدا کرده ۴۱ حادثه عنوان کرد و ادامه داد: در این ۴۱ حادثه ۱۱۳ مصدوم داشت که ۳۳ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و بقیه نیز سرپایی مداوا شدند و ۲۶ عملیات در ساحل انجام شد که ۳۴ مصدوم خدمات‌دهی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۲۰۰ نیروی امدادگر در این ایام با ۵۰ خودروی امدادی در این ایام همکاری داشتند.

وی با اشاره به اجرای طرح ایمنی سفرهای نوروزی، افزود: ۱۲۶ هزار نقشه و بروشور و شعارهای امدادی در این ایام توزیع شد.

برگزاری ۹ برنامه در هفته هلال احمر

درویشی از برگزاری ۹ برنامه هلال احمر در هفته هلال احمر استان بوشهر خبر داد و افزود: برگزاری نمایشگاه عکس، حضور در نماز جمعه، غبارروبی قبور شهدا، تجدید میثاق با شهدا، برپایی ایستگاه سلامت، برگزاری مانورهای عملیاتی از جمله این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به ارائه خدمات با ۳۰ درصد تخفیف در مراکز هلال احمر، ادامه داد: کاروان‌های نیکوکاری نیز به مناطق محروم استان اعزام می‌شود و از فعالان نوروزی استان بوشهر نیز تجلیل خواهیم کرد.

راه‌اندازی هلال احمر در عسلویه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: برنامه‌های مهمی که امسال در دستور کار داریم؛ اکنون در عسلویه هلال احمر نداریم که امسال شعبه هلال احمر در این شهرستان ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در هفته دولت شش پروژه مهم هلال احمر در استان بوشهر به بهره‌برداری خواهد رسید که دو پایگاه امداد و نجات جاده‌ای به بهره‌برداری خواهد رسید.

درویشی از ارائه آموزش امداد و کمک‌های اولیه به بیش از ۱۲۳ هزار نفر در استان بوشهر خبر داد و گفت:‌ آموزش‌های چهره به چهره رایگان به بانوان و زنان خانه‌دار نیز ارائه می‌شود. نقاط امن در منازل به خانواده‌ها آموزش داده می‌شود.

گسترش فعالیت تیم‌های واکنش سریع

وی تعداد پایگاه‌های ثابت هلال احمر را ۲۳ پایگاه عنوان کرد و افزود: ۹ پایگاه در جاده‌ها و پنج پایگاه در کوهستان است و از سال گذشته پایگاه واکنش سریع نیز اضافه شده است و با توجه به اینکه آموزش دیده هستند دارای توانمندی بالایی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: امسال برنامه داریم که تیم‌های واکنش سریع در همه شهرستان‌های استان بوشهر نیز مستقر شوند و پاسخگوی نیازها باشند.

تشریح وضعیت امداد هوایی

وی در ارتباط با آخرین وضعیت امداد هوایی استان بوشهر نیز گفت: به دلیل کمبود هلی‌کوپتر پروژه استان بوشهر و هرمزگان به صورت مشترک است که در فرودگاه بوشهر یک آشیانه سریع‌الاحداث احداث خواهد شد تا شاهد تسریع در ارائه خدمات باشیم.

درویشی ادامه داد: در راستای ساخت انبار امدادی و ساختمان آشیانه و سازه‌های جانبی استقرار بالگرد در پایگاه جدید امداد هوایی اقدامات لازم در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان ثابت برای همه ایستگاه‌ها و پایگاه‌های هلال احمر در استان بوشهر ایجاد خواهد شد. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز