تاریخ انتشار : پنجشنبه، 6 ارديبهشت ماه، 1397

افتتاح مرکز خدمات سلامت دهان و دندان در شهر اهرم+ تصاویر

به گزارش " آباد سبز " سعید کشمیری در حاشیه آیین افتتاح مرکز خدمات سلامت دهان و دندان گفت: مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دکتر علی نگین تاجی به مساحت ۱۲۳ متر مربع و با اعتبار ۵ میلیارد ریال از محل اجرای تفاهم نامه استانداری بوشهر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر اهرم احداث و تجهیز شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: عدالت در دسترسی به خدمات سلامت هدف ماست و تمامی اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان از جمله راه اندازیکلینیک سیار دندانپزشکی و نیز ایجاد مرکز خدمات سلامت دهان و دندان در راستای تحقق این مهم بوده است.

سعید کشمیری افزود: هدف از ساخت این مرکز، پیشگیری از بیماری های دهان و دندان در گروه های سنی کودکان ۶تا۱۴ سال و مادران باردار و شیرده از طریق ارائه آموزش و انجام اقدامات پیشگیرانه جهت شاخص پوسیدگی دندان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی حوزه سلامت، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی فقط ۳۰درصد از اقدامات لازم در این حوزه را پوشش می دهد و برای تحقق هدف “سلامت برای همه و در همه جا”نیاز به همکاری سایر سازمان ها و نهادها و مردم می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان گفت: سطح خدمات ارائه شده در بخش بهداشت دهان و دندان در شهرستان تنگستان خوب بوده است و امیدواریم با افتتاح این مرکز اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در این زمینه به صورت منسجم تر ادامه یابد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ،مهندس عادل مقدس نیز افزود: در مرکز خدمات سلامت دهان و دندان خدمات سطح یک و دو دندانپزشکی شامل معاینات دندان، کشیدن دندان، ترمیم کامپوزیت و آمالگام، جرمگیری، فیشور سیلنت، پالپ زنده و آموزش های مربوط به سلامت دهان و دندان برای کودکان زیر۱۴ سال و مادران باردار و شیرده به صورت رایگان و برای سایر افراد با تعرفه دولتی ارائه می شود.

گفتنی است مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دکتر علی نگین تاجی با حضور رئیس و معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار و بخشدار بخش مرکزی و مدیران نهادهای شهرستان تنگستان افتتاح شد

  


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز