تاریخ انتشار : سه شنبه، 28 فروردين ماه، 1397

مرکز اورژانس پزشکی در محلات جنوبی بوشهر راه‌اندازی شود

آباد سبز: نفر اول منتخب مردم بوشهر در شورای اسلامی این شهر، یادآور شد: عدم رونق اقتصادی در کنار ضعف شدید در ایجاد اشتغال پایدار، سبب شده تا مشکل بیکاری جامعه را تهدید کند که می‌تواند طبعاتی از جمله افزایش آسیب‌های اجتماعی را در بر داشته باشد.

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز"  کیوان هاشم‌‌زاده امشب در نشست علنی شورای شهر بوشهر اظهار داشت: با توجه به محرومیت‌های گسترده‌ای که در محلات جنوبی شهر بوشهر وجود دارد، نیاز است که شورای شهر توجه ویژه‌ای به این محلات داشته باشد.

 وی افزود: این محلات از کمترین میزان امکانات رفاهی، درمانی، بهداشتی و تفریحی رنج می‌برند و نیاز است که شورای شهر بوشهر، با نگاهی متوازن به توسعه شهری به این محلات جنوبی شهر بوشهر توجه کند. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر تصریح کرد: یکی از مهمترین نیازهای این محلات که باید با فوریت دنبال شود، راه‌اندازی مرکز اورژانس است.

هاشم‌زاده با تاکید بر نرخ بالای مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی به عنوان دومین عامل مرگ و میر در استان بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آمارهای رسمی از بیماری‌های قلب و عروق به عنوان دومین عامل مرگ و میر مردم بوشهر نام برده است که نیاز است حداقل یک مرکز جامع سلامت با تمرکز بر اورژانس در محلات جنوبی بوشهر برای مداخله سریع در درمان بیماران دچار ضایعات قلبی تاسیس شود.

وی با اظهار تاسف از نرخ بالای بیکاری در جامعه، عنوان کرد: روزانه شاهد مراجعات فراوانی از هرم‌های سنی گوناگون برای اشتغال هستیم که هر چند در حد وسع و توان و بر اساس تخصص افراد و نوع مهارت آنها، پیگیری‌هایی نیز انجام می‌دهیم اما حجم وسیع مراجعات برای اشتغال در کنار محدودیت شدید جذب این افراد سبب شده که شرمنده آنها شویم.

نفر اول منتخب مردم بوشهر در شورای اسلامی این شهر، یادآور شد: عدم رونق اقتصادی در کنار ضعف شدید در ایجاد اشتغال پایدار، سبب شده تا مشکل بیکاری جامعه را تهدید کند که می‌تواند طبعاتی از جمله افزایش آسیب‌های اجتماعی را در بر داشته باشد. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر بیان کرد: البته سعی ما این بود که از حداقل روزنه‌ها نیز برای بهبود وضعیت کسب و کار و کاهش بیکاری استفاده کنیم که اختصاص مکان‌هایی در سطح شهر و برای اشتغال بانوان سرپرست خانوار و معلولین در این راستا ارزیابی می‌شود.

وی پیشنهاد کرد: در محل سابق نمایشگاه بین‌المللی بوشهر واقع در کنار پایانه مسافربری بوشهر، قطعه زمینی متعلق به شهرداری بندر بوشهر موجود است که با ایجاد غرفه‌هایی می‌توان آن را تبدیل به مکانی جهت راه‌اندازی شغل و حرفه برای متقاضیان کرد. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز