تاریخ انتشار : سه شنبه، 22 اسفند ماه، 1396

برگزاری مسابقۀ بزرگ «چهل سال چهل فیلم»/ توجه به جوان هاو فیلمسازان کوتاه

‌‌‌‌‌ "آباد سبز":به گزارش خبرگزاری فارس، حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اعلام انتشار فراخوان جشنواره چهل سال، چهل فیلم گفت: این مسابقه در محورهای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت برگزار خواهد شد.
صابری افزود: از جمله اهداف کلان این مسابقۀ بزرگ، توجه داشتن به رویکرد سینمای ارزان با ساختار حرفه ای است که منجر به استعدادیابی در عرصۀ فیلمسازی خواهد شد. همچنین رویکرد به این عرصه از منظر نسلی که در روزگاران پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نبوده اند و آن دوران را ملموس درک نکرده اند.
مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به توجه به نیروهای جوان و فعالان حوزه فیلم کوتاه و داستانی در عرصه فیلمسازی حوزه انقلاب و دفاع مقدس گفت: نیروهای جوان و تحصیل کرده ای هستند که از هیچ جایی مورد حمایت قرار نمی گیرند. تلاش ما این است این مسابقه، محلی برای توجه و رجوع به این نسل باشد.
صابری در ادامه خاطرنشان کرد: این فراخوان با توجه به جامعیت و فراگیری عمومی، علاوه بر نیروهای جوان و مستعد، پیشکسوتان این عرصه را نیز در بر می گیرد.
وی درباره تعداد فیلم های مورد حمایت از سوی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در این مسابقه را 40 فیلم سینمایی بلند، کوتاه و پویانمایی عنوان کرد و افزود: در بخش سینمایی از میان فیلمنامههای ارسالی 10 فیلمنامه، در بخش کوتاه داستانی 20فیلمنامه و در بخش پویانمایی10 فیلمنامه برتر جهت تولید انتخاب خواهند شد.
مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب ودفاع مقدس با اشاره به جزییات تولید فیلمهای سینمایی پس از فراخوان اولیه برای مسابقه چهل سال چهل فیلم افزود: اشراف داریم که به طور قطع در یکسال نمی توان 10فیلم بلند سینمایی یا پویانمایی تولید کرد، به همین دلیل این مسابقه فرآیندی چند ساله خواهد داشت که به جهت محتوا و شرایط ساخت، وضعیت تولید پروژه های سینمایی متفاوت خواهد بود.
صابری در پایان گفت: پس از انتخاب آثار برتر توسط شورای داوری فیلمنامه، ادامهی روند قرارداد، تصحیح، بازنویسی و... منوط به شورای کارشناسی تولید بوده که متشکل از افراد مجرب به تفکیک هر بخش، در آن زمینه خواهد بود.انتهای پیام/و

 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز