تاریخ انتشار : جمعه، 11 اسفند ماه، 1396
امام جمعه اهرم:

معاون رئیس جمهوری وارد عرصه موضوعات شرعی نشود

آباد سبز : امام جمعه اهرم گفت: متاسفانه معاون امور زنان ریاست جمهوری اعلام داشته ورود زنان به ورزشگاه ها هیچ اشکالی از نظر شرعی ندارد که جای تأسف می باشد که چنین نظر می دهند و وارد حوزه موضوعات شرعی هم می شوند و از نظر مراجع تقلید بی اطلاع هستند که همچنین مسئله ای در جامه مطرح می کنند ...

به گزارش " آباد سبز " حجت الاسلام والمسلمین عیسی راستگو امام جمعه اهرم در خطبه های این هفته نماز جمعه اهرم ضمن تسلیت سالروز وفات حضت ام البنین (ع) اظهارداشت: سالروز وفات حضرت ام البنین روز تکریم از (ع) مادران و همسران شهداء نام گذاری شده است این اسوه های صبر و مقاومت در طول هشت سال دفاع مقدس و پس ازآن حماسه های جاویدی آفریدند که درتاریخ ایران اسلامی خواهد درخشید.
امام جمعه اهرم تصریح کرد : مادران و همسران شهداء پس از دفاع مقدس حضوری پرزنگی در عرصه های  مختلف علی الخصوص عرصه های فرهنگی داشتند و خواهند داشت.

وی با اشاره به موضوع حضور زنان در ورزشگاههای مردانه جهت تماشای مسابقات که الان مطرح می باشد بیان داشت : حضور بانوان در ورزشگاههای مردانه که الان مطرح می باشد و. دولت مصرانه این مسئله را پیگیری و دستور داده است  مصرانه به شکل جدی پیگیری و فضایی ایجاد شود که زنان هم مانند مردان وارد فضاهای ورزشی شوند و بتوانند مسابقات مردان را تماشا نمایند.

راستگو خاطرنشان کرد: بعضی در جامعه معتقد منعی ندارد و زنان هم مانند مردان آزاد هستند می توانند برای دیدن مسابقات ورزشی مردان وارد باشگاه های ورزشی آقایان شوند و تماشا کنند وعده ای هم مخالف و این کار غیر ارزشی می دانند و باید جلوگیری شود و امروز موجب موضوع اختلاف برانگیز حتی درمسائل سیاسی جامعه هم شده است.

امام جمعه اهرم ادامه داد: افرادی که موافق حضور زنان درباشگاه های ورزشی هستند این حق زنان می دانند و مخالفان هم می گویند اگر زنان ورد باشگاه های ورزشی مردان شوند مسائل غیر اخلاقی ومنکرات در جامعه بیشترمی شود درواقع مطلبی که برای همه واضع است درآقایانی که درمحافلی که ورزش می کنند نیم عریان هستند و در شرع اسلام هم نگاته زن به بدن مرد نا محرم حرام شده است .

وی  با اشاره به نظرمراجع تقلید در خصوص حضور زنان در ورزشگاه های مردانه برای تماشای ورزش افزود : مراجع عظام تقلید گفتند جو باشگاه های ورزشی برای حضور زنان مناسب نیست و موجب مسائل غیر اخلاقی  می شود و جایز ندانستند.

راستگو بابیان اینکه معاون زنان ریاست جمهوری حضور زنان در باشگاه های مردان خالی از مشکل دانسته بیان داشت: متاسفانه معاون امور زنان ریاست جمهوری اعلام داشته ورود زنان به ورزشگاه ها هیچ اشکالی از نظر شرعی ندارد که جای تأسف می باشد که چنین نظر می دهند و وارد حوزه موضوعات شرعی هم می شوند و از نظر مراجع تقلید بی اطلاع هستند که همچنین مسئله ای در جامه مطرح می کنند .

 امام جمعه اهرم گفت : ما معتقدیم در کشور زنان مسائل مهمتری و مشکلات جدی تری دارند و دولت محترم و زنان عضو ریاست جمهوری باید دنبال دیگر مشکلات زنان باشد.

وی با اشاره به برگزاری جشن نیکو کاری در سطح کشور بیان داشت : همه ساله در سطح کشور جشن نیکو کاری با همکاری کمیته امداد امام (ره) برای کمک به نیازمندان جامعه اسلامی و گسترش فرهنگ انفاق و احسان در آستانه سال نو  برگزار می گردد .

راستگو و با بیان اینکه در آستانه روز درخت و درختکاری قرار داریم ادامه داد: درختکاری موضوعی است که دین مبین اسلام به آن توجه خاصی دارد.

امام جمعه اهرم گفت: امروز با صنعتی شدن جوامع بشری درختان نقش مهمتری در زندگی  ما انسان های ایفامی کنند  زیرا در هر شهری  سلامتی آن به درختان بستگی دارد متاسفانه درشهر اهرم در آستانه سال نودرختان سطح شهر به صورت غیر تخصصی و غیر استاندارد قطع کردند که منظره بسیار زشتی در شهر ایجاد کردند ما ازهمه می خواهیم به مناظر سبزو منابع طبیعی مهربان باشند.

  


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز