تاریخ انتشار : جمعه، 11 اسفند ماه، 1396

مردم منتظر مشاهده کارنامه مسئولان در سال اقتصادی مقاومتی تولید و اشتغال هستند

آباد سبز : حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر اظهار داشت: با توجه به ضرورت افزایش جمعیت و پیر‌شدن جمعیت کشور طی سی‌سال آینده، پدران و ماداران شیعی با درس‌گرفتن از اهل بیت(ع) زمینه افزایش جمعیت و فرزندآوری را ایجاد کنند...

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز"  حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر اظهار داشت: با توجه به ضرورت افزایش جمعیت و پیر‌شدن جمعیت کشور طی سی‌سال آینده، پدران و ماداران شیعی با درس‌گرفتن از اهل بیت(ع) زمینه افزایش جمعیت و فرزندآوری را ایجاد کنند.

 

وی افزود: یکی از عوامل توسعه، داشتن نیروی انسانی فعال است که اگر چه هم اکنون تقریبا 70 درصد جمعیت کشور جوان هستند اما با کاهش زاد و ولد در آینده‌ای نزدیک شاهد پیرشدن جامعه خواهیم بود که ضروری است از امروز در خصوص فرزندآوری توجه شود. امام جمعه موقت بوشهر با اعلام این که رشد و توسعه کشور بر اساس توجه به پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شکل می‌گیرد، تصریح کرد: نیاز است که مسئولان نیز در این راستا گام بردارند.

 

هاشمی ادامه داد: یکی از اقشاری که در این زمینه می‌تواند تاثیرگذار باشد، کارگران هستند که ضروری است مشکلاتی که برای امور معیشت و درمان این افراد وجود دارد و قادر نیستند با حقوق کم آنها را برطرف کنند، توسط مسئولان برای رفع آن به خوبی دیده شود. وی با اعلام این که به روزهای پایانی سال در حال نزدیک شدن‌هستیم، عنوان کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشغال، مردم منتظر هستند تا مسئولان کارنامه فعالیت خود را در این بخش ارائه کنند هر چند برخی از مدیران می‌تواستند از آن چیزی که اکنون شاهدش هستیم، بهتر عمل کنند.

امام جمعه موقت بوشهر توجه به خانواده‌های شهدا را مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به انتخاب روز وفات ام‌البنین به نام روز تکریم از مادران و همسران شهدا، ضروری است که خانواده‌های شهیدان دوران دفاع مقدس، انرژی هسته‌ای، مرزداران و نیروهای انتظامی و شهدای مدافع حرم مورد تکریم قرار گیرند. هاشمی تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری را دو مناسبت مهم در هفته آینده دانست و عنوان کرد:کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت و یتیم در آستانه سال جدید با حضور در جشن‌های احسان و نیکوکاری و توجه به حفظ و احیاء درختان و جنگل‌کاری باید مورد توجه قرار گیرد.

 

امام جمعه موقت بوشهر یادآور شد: سال‌روز وفات آیت‌الله معتقد اهرمی نویسنده کتاب قرآن رمزدار، به نام روز قرآنی استانی بوشهر نام‌گذاری شده که در این روز ویژه‌برنامه‌های مناسبی در سطح استان برای نکوداشت آن برگزار می‌شود. وی ادامه داد: استان بوشهر در زمینه تربیت فرزندان قرآنی و اسلامی در سطح کشور پیشرو است و باید از این مزیت مهم در جهت اسلامی‌ به بارآوردن فرزندانمان تلاش مضاعفی به عمل آید. هاشمی از جمله مناسبت‌های مهم هفته آینده را سال‌روز تاسیس نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور در روز 17 اسفندماه عنوان کرد و گفت: کتاب‌خانه‌های استان بوشهر دارای مشکلات ریز و درشتی هستند که باید در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی توجه بیشتری به این مجموعه‌ها انجام شود.

 

امام جمعه موقت بوشهر یادآور شد: هر چند مطالعات دقیقی مبنی بر میزان سرانه مطالعه در استان بوشهر انجام نشده است، اما می‌توان در قالب طرح کتابخانه‌گردی زمینه ارتقاء شاخص‌های مطالعه در استان ایجاد کرد. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز