تاریخ انتشار : چهارشنبه، 25 بهمن ماه، 1396

ایران و محور مقاومت ایستادگی نمی‌کرد بغداد و دمشق در اختیار داعش قرار می‌گرفت/اروپا سیاست‌های مستقل‌تری داشته باشد

‌‌‌‌‌ "آباد سبز":به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، علیاکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بینالملل عصر امروز (چهارشنبه) با مک الیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا و تعدادی از نمایندگان کشورهای اروپایی دیدار کرد.

ولایتی در ابتدای این دیدار ضمن خیرمقدم به رئیس و نمایندگان کشورهای اروپایی گفت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و به تعبیر شما خاورمیانه همکاری متقابل با تمامی کشورهای منطقه بهمنظور ایجاد ثبات، امنیت و صلح پایدار بوده و مخالف با هرگونه دخالت خارجی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: همواره روابط جمهوری اسلامی ایران بر پایه تعامل و همکاری و برقراری ارتباطات نزدیک و صمیمانه بوده و با تمام کشورهای همسایه و منطقه که بخش عمدهای از آنان بهغیراز روسیه و ارمنستان را نیز کشورهای اسلامی تشکیل میدهند برای ایجاد ثبات همکاری داشته و داریم و روابط مسالمتآمیز و رفتوآمدهای بسیاری میان کشورهای منطقه و جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

ولایتیدرباره تحولات اخیر در عراق، سوریه و لبنان اشاره و تصریح کرد: تحولات اخیر در منطقه بسیار مهم است و حضور ایران در این عراق و سوریه صرفاً با دعوت دولتهای قانونی این کشورها صورت پذیرفته است.

وی تأکید کرد: بیتردید اگر مقاومت و ایستادگی ایران در کنار ملت مظلوم منطقه نبود باید امروز شاهد حضور داعش و تروریسم که مخاطرات فراوانی را برای جهان به دنبال داشتند و نمونههایی از این جنایات را در کشورهای مختلف و ازجمله اروپایی را ملاحظه کرده بودیم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بینالملل گفت: برای حفظ مقاومت و با دعوت دولتهای قانونی برای مقابله با داعش حضور یافتیم و به این دعوت پاسخ دادیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت ایستادگی نمیکرد قطعاً بغداد و دمشق در اختیار داعش قرار میگرفت، گفت: در حمایت از این دولتهای قانونی تلاش کردیم و خوشحالیم که وضعیت عراق بهمراتب بسیار بهتر شده و اکنون اوضاع آرام و دیگر فعالیتی هم علیرغم خواست برخی از توطئهگران در جهت تجزیه وجود ندارد.

ولایتی همچنین به نقش اروپا در حل مسائل و مناقشات بینالمللی و منطقهای اشاره و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تجربیات ارزندهای در اختیار دارد و کشورهای اروپایی باید سیاستهای مستقلتری را در منطقه داشته باشند.انتهای پیام /

 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز