تاریخ انتشار : جمعه، 13 بهمن ماه، 1396
امام جمعه اهرم:

برکت نظام جمهوری اسلامی شکل گیری و رونق حوزه های علمیه در کشور است

آباد سبز : امام جمعه اهرم گفت: یکی از برکت نظام جمهوری اسلامی شکل گیری ورونق حوزه های علمیه درکشور است، طلاب حوزه های علمیه حقوق از دولت دریافت نمی کنند و امرار معاش و در آمد آنها از وجوهات شرعی است که مردم به دفاتر مراجع پرداخت می کنند...

به گزارش " آباد سبز " حجت الاسلام والمسلمین عیسی راستگو امام جمعه اهرم درخطبه های این هفته نمازجمعه اهرم ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س)اظهارداشت:درایام فاطمیه اول شهادت فطمه زهرا(س)قرارداریم با توجه به تقارن دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی با این  ایام دراجرای جشن ها و فضاسازی دهه فجرحرمت ایام فاطمیه لحاظ گردد و برنامه های شاد به روز های آخر دهه فجرموکول شود.

امام جمعه اهرم ضمن تبریک دهه مبارک فجر و سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی تصریح کرد : دهه فجر دهه تجدید میثاق امت اسلامی ایران با امام راحل و انقلاب اسلامی است.

وی افزود : اگر بخواهد انقلاب اسلامی با همان هدف و شتاب حرکت کند باید همواره هدف های انقلاب در برابر دیدگان و جلو ما قرار داشته باشد زیرا بزرگترین خطر برای انقلاب ما این است که در مسیر انقلاب خسته و از حرکت باز بمانیم.

راستگو با اشاره  به اینکه بزرگ ترین خطر برای انقلاب  این ا ست که ما هدفهای انقلاب را نبینیم  عنوان داشت:مسوولان نظام اسلامی برای معرفی دستاورد های انقلاب اسلامی وخدماتی که داشته اند به امت اسلامی در ایام الله  دهه فجر  تلاش  و کوشش مضاعفی داشته باشند.

امام جمعه اهرم ادامه داد: در ایام پیروزی انقلاب دولت برنامه هایی تحت عنوان افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی پروژه های فرهنگی یا عمرانی دارد اینها خدمات  نظام اسلامی است  نیاز است جهت رونمایی از این خدمات و معرفی بیشتر آنها  تلاش بیشتری داشته باشند.

وی افزود:یکی از برکت نظام جمهوری اسلامی شکل گیری ورونق حوزه های علمیه درکشور است، طلاب حوزه های علمیه حقوق از دولت دریافت نمی کنند و امرار معاش و در آمد آنها از وجوهات شرعی است که مردم به دفاتر مراجع پرداخت می کنند.

راستگو بیان داشت:  امروزه حوزه های علمیه فعال و پویا درکشورایجاد شدکه هزاران عالم وپژوهشگر و فاضل در حوزه های  دین فعالیت می کنند و در کنار حوزه های برادران با تائید مقام معظم رهبری حوزه های علمیه خواهران نیزدرکشور راه اندازی شده است که بعداز 35 که ازعمرانقلاب اسلامی گذشته بود درسال 91اولین حوزه علمیه خواهران درشهرستان تنگستان شهراهرم راه اندازی شد و امروز60 طلبه خواهر درحال آموختن دروس حوزوی هستند.

امام جمعه اهرم افزود: ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در شهرستان آغاز شده که امیدوارم مردم به این مهم هم  توجه  بیشتری نمایند.

وی با اشاره به پیمان همافران نیروی هوایی با حضرت امام(ره) در 19 بهمن سال 57 اظهارداشت : یکی از اقداماتی مهمی  که زمینه نابودی و گسستگی بیشتر رژیم پهلوی را فراهم آورده دیدار همافران نیروی هوایی با حضرت امام (ره) بعدازیک هفته از ورود آن حضرت  به میهن اسلامی بود.

راستگو با اشاره به این شایعه کودتای ارتش دربین مردم روز به روز  در اوائل انقلاب بیشترمی شد ادامه داد:یکی از اهدافی که ژنرال آیزنهاور امریکایی درایران دنبال می کردند این بود که اگر بختیارنتواند از حکومت پهلوی حفاظت کند ارتش دست به کودتا در ایران بزند و زمام امور به دستور بگیرد.

امام جمعه اهرم گفت: یکی از مهمترین کاری که توانست روحیه انقلابیون تقویت ورژیم بختیاررادرهم بکشند و ماموریت ژنرال آیزنهاور امریکایی به ایران شکست بکشاند اعلام هم بستگی ارتش با ملت بود .
وی ادامه داد: بیعت نیروی هوایی در سال 57 با حضرت امام راحل و سیلی محکمی بر عوامل امریکا و حامیان رژیم پهلوی در ایران بود. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز