تاریخ انتشار : جمعه، 13 بهمن ماه، 1396

راهبرد اصلى آمريكا در مقابله با ايران فشار از طريق نهادهاى بين‌ المللی است

آباد سبز : حجت‌الاسلام علی عاشوری امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندر سیراف استان بوشهر اظهار داشت: مدتى است که مقام‌‏هاى آمریکا به طرق مختلف اتهاماتى را علیه ایران مطرح کرده‌‏اند که آخرین این اظهارات، سخنان نماینده ایالات متحده در سازمان ملل به بهانه حمله موشکى ارتش یمن به عربستان مطرح شد...

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز"  حجت‌الاسلام علی عاشوری امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندر سیراف استان بوشهر اظهار داشت: مدتى است که مقام‌‏هاى آمریکا به طرق مختلف اتهاماتى را علیه ایران مطرح کرده‌‏اند که آخرین این اظهارات، سخنان نماینده ایالات متحده در سازمان ملل به بهانه حمله موشکى ارتش یمن به عربستان مطرح شد.

 

اکنون باید به این سؤال پاسخ داد که راهبرد آمریکا از فشار به ایران چیست؟ وی افزود: با توجه به سخنان نیکى‌هیلى، باید به اصل موضوع پرداخته شود و آن نیز هدف یا اهداف اعلامى و اعلانى اظهارات هیلى در مورد ایران است هر چند به طور کلى آمریکا در منطقه یک راهبرد با دو بخش اصلى براى ایران دارد. امام جمعه سیراف تصریح کرد: راهبرد اصلى آمریکا، مقابله با ایران در همه ابعاد سخت‌ افزارى، نرم‌‏افزارى، سیاسى و دیپلماتیک است که از دو بخش شکست دادن ایران در عرصه جنگ‏ هاى نیابتى و فشار گسترده به ایران از طریق نهادهاى بین‌ المللی دنبال می‌شود. عاشوری ادامه داد: در راهبرد اول آمریکا از طریق عربستان و برخى کشورهاى عربى به ‏دنبال فایق‌آمدن بر ایران در این عرصه است که تاکنون نیز شکست خورده است و در این ‏رابطه آن چه براى آمریکا از نظر راهبردى مطلوب نیست، نقش تأثیرگذار ایران در تحولات منطقه و هم سویى و تشکیل ائتلاف با برخى کشورهاى فرامنطقه‌ اى هم چون روسیه و گروه‌‏هاى تأثیرگذار در منطقه است که موقعیت برتر ایران در معادلات منطقه اکنون یک مانع بزرگ بر سر راه اهداف آمریکا محسوب مى‌ شود.

 

وی اضافه کرد: با توجه به عدم حصول نتیجه توسط آمریکا در بخش نخست، واشنگتن به‏ دنبال پیاده‌کردن بخش دوم راهبرد خود یعنى واردکردن فشار گسترده به ایران از طریق نهادهاى بین‏‌المللى همچون سازمان ملل و اتحادیه اروپاست که در این‏ میان نیکى هیلى مأمور جلب حمایت سازمان ملل علیه ایران است و تیلرسون نیز مأمور حمایت‏‌هاى اتحادیه اروپاست. امام جمعه سیراف یادآور شد: اکنون به این سؤال نیز باید پاسخ داد که جوسازى رسانه‌‏اى آمریکا علیه ایران توسط نیکى هیلى و جمع کردن اعضاى شوراى امنیت در کاخ سفید بنابر چه اصولى صورت‏ گرفته است. وی بیان کرد: آمریکا به‏ دنبال خروج از برجام و فشار بر ایران در مجامع داخلى خود و بالاخص مجامع بین‏‌المللى است و واشنگتن به‏ دنبال القاى این امر است که ایران از برجام خارج شود و در وهله دوم ایران را مجبور کند وارد مذاکراتى غیر از مسایل هسته‌‏اى شود. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
 واژگونی 2 خودرو در قم  [ پنجشنبه، 20 آبان ماه، 1395 ]
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز