تاریخ انتشار : جمعه، 13 بهمن ماه، 1396

انقلاب اسلامی به سمت توسعه پایدار در حرکت است

آباد سبز : سید عباس صالحی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر بوشهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی رویدادی تاریخی است که توانست با از بین‌بردن رژیم طاغوت، نظامی بر پایه ارزش‌های الهی و با مشروعیت مردمی پایه‌گذاری کند... 

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز"  سید عباس صالحی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر بوشهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی رویدادی تاریخی است که توانست با از بین‌بردن رژیم طاغوت، نظامی بر پایه ارزش‌های الهی و با مشروعیت مردمی پایه‌گذاری کند.

 

 وی افزود: در طی چهار دهه گذشته انواع توطئه‌های داخلی و خارجی برای براندازی نظام اسلامی ما طراحی و برنامه‌ریزی شده که انقلاب اسلامی با حضور مردم این توطئه‌ها را خنثی و با موفقیت در همه عرصه‌ها به سمت توسعه پایدار در حرکت است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: سطح دسترسی به تکنولوژی و پیشرفت هم اینک به مرحله‌ای در کشورمان رسیده که بی‌نیاز به غرب است در حالی که در قبل از انقلاب به دلیل نبود نیروی متخصص داخلی، حداقل‌ها نیز نیاز به واردکردن از خارج کشور به داخل بوده‌ایم. صالحی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در صحبت‌هایی فرمودند که کشور ما در حالی هفت‌خوانی در عرصه‌های مختلف طی کرده که برخی کشورها در یک خوان آن نیز مانده‌اند که این وضعیت نشان می‌دهد که کشور ما در عرصه‌های مختلف مسیری طولانی برای توسعه پیموده است. وی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که در کشور هیچ کمبودی وجود ندارد بلکه تمام سعی و تلاش دولت‌مردان این است که هر کمبودی در هر عرصه‌ای وجود داشته باشد با برنامه‌ریزی مناسب برطرف شود، که فعالیت‌های خوبی در سطح کشور و در حوزه‌های مختلف زیرساختی و خدمات عمومی انجام شده که نباید با بی‌انصافی از کنار آن بگذریم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: کافی است فقط به شاخص میزان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها نگاه شود تا متوجه شویم که با 650 هزار دانش‌آموز در سال 1355 و تقریبا زیر یک‌هزار نفر دانشجو در آن سال، هم اینک 13 میلیون دانش‌آموز و بیش از چهار میلیون دانشجو در کشور و بدون تبعیض جنسیتی مشغول به تحصیل هستند.

 

صالحی بیان کرد: رشد هفت درصدی تولیدات کشاورزی از سال 91 تا پایان سال 95 و افزایش دو برابری تولیدات نفت و گاز و پتروشیمی  در پارس‌جنوبی طی این پنج سال، در کنار تک‌نرخی‌کردن تورم نشان از عزم دولت برای افزایش تولید،کاهش مشکلات و افزایش خرید مردم است. وزیر ارشاد با اشاره به رشد مناسب حوزه فرهنگ و هنر از سال 92 تا 95 ، عنوان کرد: افزایش تعداد نمایش تئاتر از 4 هزار و 712 نمایش در سال 1392 به 6 هزار و 942 نمایش در سال 1395 در کنار رقم کنونی هفت‌هزار و 932 نشریه نسبت به سه‌هزار و 235 نشریه موجود در سال 1390 نشان از بالندی هنر طی این سال‌ها بوده است ضمن این که با وجود هشت‌هزار نشریه موجود، شاهد افزایش 35 برابری نسبت به تعداد 256 نشریه در سال 1356 هستیم. وی با اشاره به ان که استان بوشهر نقش مهمی در جغرافیای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور دارد، عنوان کرد: این استان از چند جهت برای کشور دارای اهمیت است که مقاومت‌پذیری این استان در مقابل استعمار و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز اقوام و فرهنگ‌های مختلف، از این استان نمادی از مقاومت و فرهنگ در کشور ایجاد کرده است. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
 ساخت یک جهان شهر از خارگ  [ شنبه، 19 فروردين ماه، 1396 ]
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز