تاریخ انتشار : دوشنبه، 2 بهمن ماه، 1396

وزارت نفت سهمی اندک در درآمد سالانه یک میلیارد دلاری پارس‌جنوبی دارد/ دولت درآمد پارس‌جنوبی را خوب مصرف نمی‌کند

آباد سبز : وزیر نفت تصریح کرد: انتظار می‌رود با اتمام تمام فازهای پارس جنوبی، فازهای این منطقه بتوانند سالانه یک میلیون بشکه میعانات گازی تولید کنند و  و با تبدیل به محصولات فرآوری شده در داخل کشور، از خام‌فروشی آنها جلوگیری و زیمنه صادرات آن فراهم شود...

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز"  بیژن نامدار زنگنه پیش از در نشست بررسی روند تولید از فازهای پارس جنوبی در عسلویه استان بوشهر، اظهار داشت: یکی از استراتژی‌های وزارت نفت در حوزه پارس جنوبی،  تکمیل زنجیره تولید در فازها و صنایع مستقر در پارس جنوبی است تا بتوانیم هم‌زمان با آغاز بهره‌برداری از این فازها، بتوانیم با استقرار صنایع پایین دستی نفت از جمله پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، از این محصولات نیز استفاده کنیم. وی افزود: یکی از نگرانی‌های ما صادرات خام محصولات پتروشیمی‌ها از جمله میعانات گازی بوده که به زودی با ساخت پالایشگاه‌های میعانات گازی با ظرفیت 480 هزار بشکه‌ای سیراف و استفاده از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، از خام‌فروشی جلوگیری می‌کنیم.

 

وزیر نفت تصریح کرد: انتظار می‌رود با اتمام تمام فازهای پارس جنوبی، فازهای این منطقه بتوانند سالانه یک میلیون بشکه میعانات گازی تولید کنند و  و با تبدیل به محصولات فرآوری شده در داخل کشور، از خام‌فروشی آنها جلوگیری و زیمنه صادرات آن فراهم شود. زنگنه یادآر شد: بر اساس برنامه‌یزی‌های انجام شده طی یک دوره پنج ساله، تولید اتان در فازهای پارس جنوبی از 4.5 میلیون تن در سال جاری به 13 میلیون تن افزایش می‌یابد که برای سال آینده 6 میلیون تن و سال 98 به 10 میلیون تن می‌رسد.   وی بادآور شد: اگر چه سالانه در آمد کشور از پارس‌جنوبی، یک میلیارد دلار است اما بخش عمده این درآمد در اختیار دولت است که بهینه مصرف نمی‌شود و وزارت نفت هم سودی از آن نمی‌برد. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز