تاریخ انتشار : دوشنبه، 25 ارديبهشت ماه، 1396

20 نفر از جانباختگان حادثه معدن آزاد شهر احراز هویت شدند

- رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: 20 نفر از جانباختگان حادثه معدن یورت استان گلستان که قابل شناسایی نبودند با تلاش تیم های دی وی آی استان احراز هویت شدند.

سایت خبری تحلیلی آباد سبز به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز" به نقل از روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، افشین خارا افزود: در پی وقوع حادثه انفجار معدن یورت در شهرستان آزادشهر که منجر به فوت تعدادی از معدنکاران شد بلافاصله پس از انفجار، تیم های دی وی آی (شناسایی اجساد قربانیان حوادث) استان و شهرهای تابعه به محل وقوع انفجار اعزام شدند.
وی افزود: در مرحله اول، در محل ورودی تونل با تلاش گروه متخصص امداد و نجات 21 نفر از اجساد سالمی که به علت خفگی در اثر گاز متان جان خود را از دست داده بودند، یافت شد؛ با توجه به اینکه مشخصات ظاهری حفظ شده بود و نیازی به احراز هویت تخصصی نبود با کمک خانواده های جانباختگان، اجساد مورد شناسایی قرار گرفتند.
خارا با اشاره به اینکه عکسبرداری و انگشت نگاری از اجساد توسط تیم کارشناسان تشخیص هویت در محل حادثه صورت گرفت، گفت: با توجه به اینکه از نظر قانونی وظیفه نگهداری اجساد به عهده پزشکی قانونی است، لذا تحویل جانباختگان به منظور صدور گواهی فوت به پزشکی قانونی محول شد.
وی گفت: دو روز پس از حادثه با کشف پیکر یکی دیگر از معدنکاران بلافاصله عکسبرداری و انگشت نگاری صورت گرفت که پس از هماهنگی با خانواده متوفی و گرفتن آثار انگشتان متوفی، هویت وی مورد شناسایی قرار گرفت.
رئیس مرکز تشخیص هویت ناجا به حضور به موقع کارشناسان تخصصی تطبیق آثار انگشت در محل حادثه اشاره کرد و گفت: از همان ابتدای حادثه، کارشناسان تشخیص هویت آزاد شهر به همراه اکیپی از ماموران آگاهی مرکز استان، در محل حادثه حضور یافته و برای شناسایی هویت اجساد، بلافاصله انگشت نگاری و عکس از این اجساد انجام شد.
خارا ادامه داد: چند روز پس از وقوع حادثه و باز شدن راه انحرافی در پشت آوار، 21 پیکر معدنکاران توسط نیروهای متخصص امداد و نجات کشف شد.
وی با بیان اینکه پزشکی قانونی به دلیل عدم احراز هویت نمی توانست گواهی فوت صادر کند، گفت: به دلیل دمای بالا در تونل و همچنین گذشت چندین روز از فوت قربانیان، چهره و مشخصات ظاهری آنها قابل شناسایی نبودند.
وی افزود: باتوجه به لزوم تسریع در شناسایی جانباختگان مقرر شد در محل خانواده قربانیان آثار انگشتی از جان باختگان را ارائه تا از طریق بازسازی اثر انگشت متوفیان نسبت به شناسایی آنها اقدام شود که در مجموع 20 نفر جان باختگان از این طریق احراز هویت شدند.
رئیس مرکز تشخیص هویت ناجا ادامه داد: یک نفر دیگر از جان باختگان به علت شدت جراحات بالا اثر انگشت وی توسط دی وی آی قابل بازسازی نبود که جسد برای شناسایی به پزشک قانونی تحویل داده شد.
خارا گفت: مجموع کارکنان تیم های دی وی آی شهرستانهای استان از شروع حادثه تا اتمام مرحله عملیات آوار برداری در خصوص شناسایی و احراز هویت جانباختگان به صورت آماده باش در محل حادثه حضور داشتند.
اجتمام9105**1569
تنظیم:معصومه نیکنام **انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز